Repertoire

Concert 26 november 2017, Doopsgezinde kerk, Frankestraat Haarlem o.l.v. Konradin Herzog. Solist Paul van Utrecht, gitarist o.a. bij de zangers van Frommermann.

  • Concert voor strijkers RV 114 van Antonio Vivaldi
  • Capriol suite van Peter Warlock
  • Grave Assai en Fandango van Luigi Boccherini voor gitaar en strijkorkest
  • Serenade voor gitaar en strijkorkest van Malcolm Arnold
  • Palladio van Karl Jenkins
  • De Kuhnauvariaties van Hendrik Andriessen

 

28 mei 2017 Concert in Doopsgezinde kerk, Frankestraat Haarlem

Joodse muziek & Klezmer gekozen en zijn daartoe een samenwerking aangegaan met het Trio C tot de derde. Dit trio bestaat uit Carel den Hertog (viool), Coos Lettink (accordeon) en Caspar Terra (klarinet).

  • Hanukkah Ouverture voor klarinet en strijkorkest van Adam Shugar
  • Enkele Klezmer dansen, waaronder Mazel Tov, Klezmer Freylachs en het Terkisher Klezmer Fest
  • Schindler’s List van John Williams
  • Serenade voor strijkorkest in 5 delen van Max Bruch

 

13 November 2016 ‘Klein opera gala’ Concert in de Doopsgezindekerk, Frankestraat Haarlem

met Franziska Brandenberger, mezzosopraan en Hildur Hafstad, sopraan

  •  Vivaldi, Sinfonia de l’Olimpiade
  • Händel, “Caro, bella“ uit Julius Caesar in Egypte
  • Rossini, “Una voce poco fa” uit De barbier van Sevilla
  • Mozart, “Prenderò quel brunettino“ uit Così fan tutte
  • Donizetti, “Prendi, per me sei libero“
  • Delibes, “Sous le dome épais” (bloemenduet) uit Lakmé
  • Offenbach, “Belle nuit ô nuit d’amour“ („Barcarolle“) uit Hoffmanns vertellingen
  • Ermanno Wolf-Ferrari, Serenade voor strijkers in Es groot van.

 

3 April 2016 Jubileum (70 jaar) en afscheidsconcert André Kaart

Concert in de Philharmonie

  • Haydn celloconcert in C met Pieter Wispelwey
  • Elgar Salut d’Amour (solist Pieter Wispelwey)
  • Mendelssohn strijkerssymfonie no. 7
  • van Wassenaer, Concerto harmonico no. 3
  • Brahms Roemeense dansen

 

15 november 2015 ‘De Klassieke accordeon’ met solist Vincent van Amsterdam

  • V. I. Rebikov Feuilles d’Automne
  • H. Herrmann  Concert voor accordeon en strijkorkest
  • F. S. Kelly  Elegy voor strijkorkest ‘In memoriam Rupert Brooke’
  • P. I. Tsjaikovski 2e deel uit Souvenir de Florence: Adagio cantabile e con moto
  • A. I. Kusjakov Images of the Passing Time, deel 1, 4 en 12 (accordeon solo)
  • B. Bartók Roemeense volksdansen (met accordeon solo)

 

16 november 2014 ‘Viva l’Italia’

  • Sinfonia da L’Olimpiade RV 725 van Antonio Vivaldi
  • Symfonia in D dur voor strijkers van Gaetano Donizetti
  • Hoboconcert in Es groot voor strijkorkest en hobo van Vincenzo Bellini (soliste Wilma Jongsma)
  • Hoboconcert in C groot voor strijkorkest en hobo van Domenico Cimarosa (soliste Wilma Jongsma)
  • Delen uit La Traviata van Giuseppe Verdi
  • Intermezzi Sinfonico uit Cavalleria Rusticana van Pietro Mascagni
  • Ouverture uit de Barbier van Sevilla van Gioacchino Rossini

 

13 april 2014 ‘Geneeskunde en muziek’

  • A. Glazunov Thema en Variaties
  • G. Ph. Telemann Concert voor altviool en strijkorkest in G groot (soliste Laura Kok)
  • G. Torelli Concert in D groot voor trompet, strijkers en continuo (solist Boni Rietveld) Spinet (continuo Fred Gest)
  • P. Hindemith Trauermusik (soliste Laura Kok)
  • P. I. Tchaikovsky Souvenir d’un lieu cher (soliste Esther van Fenema)
  • C. Nielsen Little suite

 

10 november 2013 (‘Zuidelijke Temperamenten’)

  • Marcel Ponce:    ‘Estampas Nocturnas’ 1ste 2de en 3de deel
  • Boccherini:        Celloconcert G groot , (solist Wout van Wilgenburg)
  • Vivaldi:              G Klein dubbelconcert cello en fagot, (solisten Wout v. Wilgenburg en Frans Robert Berkhout)
  • Joaquin Turina:  ‘Oracion del Torero’
  • Malats:              ‘Impressiones d’ Espana’
  • Isaac Albeniz:    ‘Sevilla’, uit “Suite Espanola”

 

21 april 2013

  • Zach                 Symphonie II
  • Schubert           Rondo (Viool solo Runa ’t Hart)
  • Liszt                 Angelus, Am Grabe Richard Wagners
  • Mahler Adagietto uit de 5e Symphonie
  • O. Straus         Serenade op. 35
  • Monti Czardas, arrg W. Starr
  • J. Strauss         Saus und Braus

 

25 november 2012 (Amerikaans programma)

  • Arthur Foote, Serenade in E op. 25
  • Virgil Thomson, ‘Stabat Mater’ voor sopraan en strijkorkest (solist Florien Hilgenkamp)
  • Scott Joplin, 2 Ragtimes
  • Elliot Carter, Elegy
  • Leonard Bernstein, medley uit de ‘West Side Story’
  • Bernard Herrmann, ‘Psycho’ thema uit de gelijknamige film van A. Hitchkock
  • Leroy Anderson, Waltzing Cat, Plink Plank Plunk, Fiddle Faddle en Typewriter voor solo typewriter (solist Lisette Duyster)
  • Leonard Bernstein, “I hate music” Cyclus off 5 kidssongs, voor sopraan (Florien Hilgenkamp) en piano (Fred Gest)

 

21 april 2012 (Frans programma)

  • G. Pierné, La Veillée de l’Ange gardien, Chanson d’Autrfois
  • C. Gounod, Kwartet in F groot
  • Leo Ferre, ‘Avec le Temps’, solist en bewerking: Guido van de Meent
  • Marguerite Monnot, ‘La vie en rose’, solist en bewerking: Guido van de Meent
  • Gerard Jouannest, ‘Marieke,’ solist en bewerking: Guido van de Meent
  • G. Fauré, Berceuse, opus 16 bewerking Elaine Fine
  • J. Massenet, Le dernier sommeil de la Vierge, Prélude
  • E. Lalo, Serenade, uit Namouna
  • Grieg, Nordische Weisen, Im Vokston, Kuhreigen en Bauerntanz

 

20 November 2011 (Pools Programma)

  • Chopin, 2de pianoconcert deel 2 en 3 (Met Fred Gest als solist op de vleugel)
  • M. Radziwill, Serenada for strings
  • A. Jarzebski, Canzoni
  • H. Gorecki, Three Pieces in Old Style
  • S. Moniuszko, String Quartet no. 1 in D Minor
  • Anonymous Polish composer, Symphonia de Nativitate

 

April/ Mei 2011

  • Portugese Fado’s met soliste Silvia da Silva Martinho
  • Met Nuno Glico en Fransisco Medina op de Portugese gitaar en Viola.
  • Puccini: I Crisantemi
  • Elgar: Elegy
  • Bartok: Roemeense dansen
  • Nino Rota: Concerto per Archi

 

November 2010

  • Wolfgang Amadeus Mozart: Bastien un Bastienne: Solisten: Maartje Rammeloo, Rick Zwart en Uros Petrac
  • Domenico: I Traci Amanti
  • Felix Mendelssohn: Schweizer Symfonie

 

April 2010

  • Flamenco met: Kambiz Afshare, gitaar en Mirjam Bloem, dans
  • Van Wassenaer, concerto armonico nr. 4
  • Alberto Williams: primera suite Argentina

 

November 2009

  • Vivaldi: Lente en Winter uit Die Jahreszeiten met: soliste Rosanne Philippens, viool
  • Vivaldi: Alla rustica
  • Dvorak: Dumka
  • Britten: Little Symphony
  • Grainer: Irish tune from Country Derry
  • Brahms: Hongaarse dans

 

April 2009

  • Piazolla: Tango’s met: solist Santiago Cimadevilla, bandoneon en Thomas & Diana, dans
  • Haydn, Vioolconcert G groot met: soliste Joretta Witvliet, viool

 

November 2008

  • Haydn: Divertimento voor Batyton, solist Freek Borstlap
  • Sibelius: Romance
  • Dvorak: Romance
  • Mock Morris
  • Percy Grainger

 

Mei 2008

  • Bach: Vijfde Brandenburgs concert, solisten:  Rosanne Philippens, Emiliano Zenodocchio en Gerrie Meijer clavecimbel
  • Holst: St. Paul’s suite
  • Reger: lyrisch andante
  • Borodin: strijkkwartet
  • Strategier

 

Maart 2008 (Zandvoort)

  • Pergolesie: Stabat Mater: sollisten Josefien en Charlotte Stoppelenburg
  • Reger: Lyrisch andante
  • Grieg: 2 Elegische melodieën
  • Holst: St. Paul’s suite

 

November 2007

  • Hendrik Andriessen: variaties en Fuga op een thema van Johann Kuhnau voor strijkorkest
  • J.S. Bach: Kantate nr. 211 (Kaffee Kantate) “Schweigt stille, plaudert nicht”: Solisten: : Annelie Brinkhof (sopraan), (bas): Peter Duyster, (tenor): Matthew Smith
  • Harald Genzmer: Divertimento Giocoso, voor twee fluiten en strijkorkest
  • Paul Hindemith: Acht stücke opus 44, voor strijkorkest
  • Astor Piazzolla: ‘Libertango’, bewerking voor strijkorkest door Michael Smith

 

Mei 2007 (Concert met leerlingen Vera Beths)

  • G.P. Telemann: Ouverture des Nations Ancien et Modernes’, in G groot voor stijkorkest
  • A. Vivaldi: Concert voor drie violen en strijkorkest F groot, solisten: 1e viool Merel Junge 2e viool Jeroen v.d. Wel 3e viool Rosanne Philippens
  • J. S. Bach: Concert voor viool en orkest in A klein, solist Lisanne Soeterbroek
  • A. Vivaldi: Concert voor vier violen en strijkorkest B klein, solisten: 1e viool Vera Beths 2e viool Lisanne Soeterbroek 3e viool Merel Junge 4e viool Rosanne Philipens
  • F. Mendelssohn: Concert voor viool en strijkorkest D klein, solist Rosanne Philippens
  • F. Schubert: Rondo voor viool en strijkorkest A groot, solist Jeroen van der Wel
  • W. A. Mozart: Adagio in E klein KV 261 en Rondo in C KV 373 voor viool, twee hobo’s, twee hoorns en strijkorkest, solist Vera Beths
  • E. Grieg: Twee Elegische Melodieën

 

Mei 2006

  • G. F. Händel: Concerto Grosso voor 2 hobo’s en strijkers Opus 3, nr 4
  • J.S. Bach: vioolconcert E groot, Solist Peter Brunt
  • A. Arensky: Variaties op een thema van Tchaikowsky
  • S. Rachmaninov:  Romanze en Scherzo voor strijkorkest
  •  A. Piazzola 1 van de 4 jaargetijden, Primavera Porteña
  • Michael Smith: ‘Salonique’, op 84 no. 2b

 

November 2006

  • Mozart: Symphony no.13 in F, KV 112
  • Haydn: Celloconcerto in C: solist Pieter Wispelwey
  • Reger: Lyrisches Andante
  • Janacek: Suite
  • Van Gompel:
  • Anrooy / Smith: Piet Hein Rhapsodie (for string orchestra and string quartet)

 

Oktober 2006

  • Händel: Concerto, op. 3, no. 4
  • Haydn: Cello concerto in C (soliste Stephanie Prenn)
  • Reger: Lyrisches Andante
  • Rachmaninov: Romanze und Scherzo
  • Arensky: Variaties op een thema van Tchaikowsky
  • Smith: Salonique

 

November 2005 

  • A. Corelli: Concerto Grosso, Op.6 Nr.8
  • G. F. Händel:  Concerto per la Harpa: soliste: Kirstin van den Hogen
  • Gordon Jacob:  Ouverture for strings
  • Arrangementen en composities voor cimbaal en strijkorkest
  • Cimbaalmeester: Gianni Lincan
  • Giani Lincan:  Allegro en Andante
  • Frits Kreisler:  Schön Rosemarin
  • Khatschaturian: Sabeldans
  • 300 jaar oude anonieme Roemeense compositie:  La cules de Cucuruz
  • N. Rimsky Korsakov: Flight of the Bumble Bee